Chcete sa cítiť na dovolenke ako doma? Navštívte Penzión Liptov

http://dev_napotulkach.smpp.sk/wp-content/uploads/2020/12/img_5fcf76d8eca05.

Hoci na Slovensku vyrástlo v poslednej dobe niekoľko luxusných hotelových rezortov, ktoré poskytujú služby naozaj na vysokej úrovni a konkurujú aj zariadeniam v tých najnavštevovanejších zahraničných strediskách, človek má občas chuť navštíviť miesto, kde by ho nevyrušovali nijaké hviezdičky navyše ale cítil by sa tam skutočne ako doma. A presne takým je aj Penzión Liptov.

Musíme sa priznať, že k tomuto penziónu máme veľmi špecifický vzťah, pretože sme v ňom strávili našu prvú spoločnú dovolenku a bola to láska na prvý pohľad. Prvýkrát sme ho navštívili pred 7 rokmi a odvtedy sem jazdíme pravidelne aspoň raz za rok. Nie je to typ ubytovania, ktoré Vás upúta na prvý pohľad. Na fotografiách väčšinou vidíte nenápadnú drevenú stavbu obklopenú ihličnatým lesom, potokom a nič viac. Ale práve toto bol nakoniec dôvod, prečo sme sa pre Penzión Liptov rozhodli – jednoduchosť. Keď nemáte chuť na žiadne wellnessy, turbotriskové vírivky, luxusné suity s xy palcovým uhd televízorom, lobby bary otvorené 24 hodín denne a prečačkané jedlá, ktoré sa strácajú v obrovských pozlátených tanieroch, ale naopak, chcete si vychutnať pokoj, zvuk zurčiaceho potoka, vôňu ihličia ako na Vianoce a spätosť s prírodou , tak Penzión Liptov bude nie na 100%, ale na 110% pre vás tou najlepšou voľbou.

Tak poďme pekne po poriadku. Asi najväčšou výhodou penziónu je jeho poloha. Zatiaľ sa nám nepodarilo nájsť hotel alebo penzión, ktorý by mal lepšiu polohu, než Penzión Liptov (a to už máme čo-to na Slovensku precestované). Penzión je lokalizovaný v obci Liptovský Ján. Je to jedna z najnavštevovanejších obcí Liptova počas letnej aj zimnej sezóny. Prístupnosť z diaľnice D1 je na jednotku s hviezdičkou. Len zídete na výjazd Liptovský Ján a už ste v dedine. A z Jána je už potom všade „na skok“. Nízke Tatry máte priamo na dlani, Západné Tatry 15 minút cesty cez obec Žiar, do Vysokých Tatier sa dostanete za necelú hodinku autom po diaľnici. Poprípade ak Vás omrzeli okolité hory, môžete vybehnúť do Chočských Vrchov a kochať sa nádhernými výhľadmi z vrcholu majestátneho Choča. Ak máte malé deti, odporúčame navštíviť najväčší aquapark na Slovensku – Tatralandiu, kúpalisko Bešeňová., kúpele Lúčky, Aquacity Poprad a pod. Za dobrého počasia je otvorené aj kúpalisko priamo v Liptovskom Jáne s liečivou termálnou vodou. A takto by sme mohli pokračovať až do polnoci. Čo je však ešte lepšie, penzión neleží priamo v centre dediny, ale je umiestnený v jej časti, nazvanej Jánska Dolina, plnej zelene, štebotajúceho vtáctva, zurčiaceho potôčika, vône dubákov a podobných gýčov, ktoré sú pre nás, ľudí z hlavného mesta, naozaj na nezaplatenie. Cesta k penziónu je značená pomerne dobre. Pútač je hneď na začiatku dediny, v strede a aj pred poslednou odbočkou do Jánskej Doliny. Pred penziónom je menšie parkovisko, ale nakoľko nedisponuje veľkým počtom izieb, vždy je kde zaparkovať. Nakoľko je penzión postavený z masívnej guľatiny, hneď po vstupe dovnútra Vás zaplaví nádherná vôňa dreva. Tá je dopĺňaná všetkými možnými vôňami z reštaurácie, kde sa pripravujú každý deň poctivé domáce jedlá z tých najčerstvejších surovín. Na recepcii Vás privítajú Alenka a Dušan, ktorí nikdy svojich návštevníkov nebrali ako hostí, ale od začiatku ako svojich dlhoročných priateľov. Títo dvaja ľudia sú recepční, chyžní, účtovníci, kuchári, čašníci a sprievodcovia v jednej osobe, ale čo je hlavné, svoju prácu robia s obrovskou láskou, čo je naozaj cítiť. Práve toto je jeden z dôvodov, prečo sa do penziónu neustále vraciame. Dohromady je v penzióne k dispozícii 10 štandardných izieb a 1 rodinný apartmán, preto sa s rezerváciou dovolenky treba vždy trochu poponáhľať. Izby sú zariadené dreveným nábytkom v tradičnom zrubovom štýle, steny sú obložené masívnym drevom a čo je veľké plus, každá izba disponuje svojou vlastnou minichladničkou.

http://dev_napotulkach.smpp.sk/wp-content/uploads/2020/12/img_5fcf76d90b0c2.

Ak ste vášniví kuchári alebo rodiny s malými deťmi, ktoré preferujú vlastnú stravu, k dispozícii je apartmán s vlastnou kuchyňou, kde si môžete variť podľa svojho gusta.

http://dev_napotulkach.smpp.sk/wp-content/uploads/2020/12/img_5fcf76d91aeda.
http://dev_napotulkach.smpp.sk/wp-content/uploads/2020/12/img_5fcf76d92816f.

V opačnom prípade sa dá ubytovanie v penzióne zarezervovať buď len s raňajkami, alebo s polpenziou. A ako sme už spomínali, nečakajte naaranžované suflé poliate zredukovanou balzamikovou omáčkou s lístkami mäty. Tu sa varí ako doma.

http://dev_napotulkach.smpp.sk/wp-content/uploads/2020/12/img_5fcf76d936a56.
http://dev_napotulkach.smpp.sk/wp-content/uploads/2020/12/img_5fcf76d943d0d.

Tanier szegedínu s piatimi kusmi domácej knedle, domáci vývar doplnený o chuť čerstvých dubákov, fašírky s najlepším zemiakovým pyré na svete a cesnačka, v ktorej stojí lyžica. A čo by to bolo za dovolenku na Liptove bez poriadnej porcie bryndzových halušiek? V penzióne Vám s radosťou pripravia aj bryndzové halušky a pirohy z domácej bryndze a množstvo iných dobrôt ako od babičky. Na večeru je vždy výber z dvoch jedál, no veľakrát máme problém vybrať si len jedno. Bolo Vám na večeru málo? S duplou nie je žiadny problém 🙂 V reštaurácii sa nachádza aj krb, ktorého vôňa Vás privíta najmä počas studených jesenných či zimných rán.

http://dev_napotulkach.smpp.sk/wp-content/uploads/2020/12/img_5fcf76d954e55.

Po raňajkách alebo výdatnej večeri si môžete posedieť vonku na teraske a pohojdať sa na drevenej hojdačke. K penziónu prislúcha aj menšie detské ihrisko a murované ohnisko, pri ktorom môžete stráviť príjemný večer s gitarou, či špekáčikom v ruke.

http://dev_napotulkach.smpp.sk/wp-content/uploads/2020/12/img_5fcf76d965611.

Ak chcete teda zažiť nefalšovanú chuť Liptova s pravou rodinnou atmosférou, Penzión Liptov určite stojí za vyskúšanie. Tak čo, presvedčili sme vás?

http://dev_napotulkach.smpp.sk/wp-content/uploads/2020/12/img_5fcf76d979938.